WhatsApp
TESİSLERİMİZ
Formal Alüminyum
Elektrostatik Boya Tesisi
FORMAL Alüminyum Elektrostatik Toz Boya Tesisini yenileyerek yeni özelliklerde yüksek kapasiteli, enerji tasarrufu ve çevre duyarlılığı gibi çok önemli konularda hassas bir yatırım yapma fırsatı yakalamıştır. 

Yeni tesisin en büyük özelliği Crom-free çalışarak boya öncesinde yapılması gereken kromatlama işleminin içerdiği kromu, indirgemesi ve bu sayede bir yandan üretirken diğer yandan çevre sağlığını gözetmesidir.

Power and free konveyörlü tünel tipi fırın sayesinde enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Elektrostatik Toz Boya Tesisi hareketli kabinleri ile mevcut kapasite 2 katına çıkarılırken enerji tasarrufu ve çevre duyarlılığı gibi çok önemli konularda yatırım yapılmıştır.

20 adet corona robotik kol ve 2 farklı boya kabini ile tesis yıllık 2.000.000 m² boya kaplama kabiliyetindedir.

Boyalı ürünlerin kalite kontrolleri laboratuvar ortamında ağırlık kaybı hesabı, kaynar su testi, çizik testi, darbe testi, bombe testi, silindirik bükme testi, parlaklık ölçümü ve kaplama kalınlık ölçümleri yapılarak kontrol edilmektedir.

Toz boya kaplanmış profiller dekoratif görünüme sahip olurlar. Ayrıca ultraviole ışınlarına ve ani sıcak değişimlerine karşıda dayanım gösterirler. Müşteri taleplerine göre değişik Ral kodlarında geniş renk yelpazesi ile boyama işlemi yapılmaktadır.

Elektrostatik toz boya ünitemizde QUALICOAT kalite gereksinimlerinin tamamı karşılanarak üretimlerimiz yapılmaktadır.

HABERLER
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
  Bülten ve diğer iletişimleri almayı kabul ediyorum.
Sosyal Medyada bizi takip edin...
Web Tasarım_Medyatör
1999 - 2022 © Copyright FORMAL ALÜMİNYUM