TESİSLERİMİZ
Formal Alüminyum
Elektrostatik Boya Tesisi

Formal Alüminyum elektrostatik toz boya tesisi yüksek kapasite, enerji tasarrufu ve çevre duyarlılığı gibi çok önemli konularda hassas bir yatırımdır. Toz boya tesisi, eloksal tesisi gibi çevre ve insan sağlığına duyarlı olarak, yüzey ön işlemde Cromfree prosesi kullanarak kromatlama işleminin içerdiği kromu indirgemektedir. Ayrıca organik çözücü içermeyen boyaları kullanarak bu duyarlılığı artırmaktadır.

 

20 adet robotik kol ve 2 farklı boya kabini ile tesis yıllık 2.000.000 m² boya kaplama kabiliyetindedir. 2 farklı kabin kullanımı ile hızlı renk dönüşümü sağlanmakta ve enerji verimliliği artmaktadır.

 

Boyalı ürünlerin kalite kontrolleri laboratuvar ortamında ağırlık kaybı hesabı, kaynar su testi, çizik testi, darbe testi, bombe testi, silindirik bükme testi, parlaklık ölçümü ve kaplama kalınlık ölçümleri yapılarak kontrol edilmektedir.

 

Toz boya kaplanmış profiller dekoratif görünüme sahip olurlar. Ayrıca ultraviole ışınlarına ve ani sıcak değişimlerine karşıda dayanım gösterirler. Müşteri taleplerine göre değişik RAL kodlarında geniş renk yelpazesi ile boyama işlemi yapılmaktadır.

 

Elektrostatik toz boya ünitemizde QUALICOAT kalite gereksinimlerinin tamamı karşılanarak üretim yapılmaktadır.

HABERLER
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
  Bülten ve diğer iletişimleri almayı kabul ediyorum.
Sosyal Medyada bizi takip edin...
Web Tasarım_Medyatör
1999 - 2024 © Copyright FORMAL ALÜMİNYUM