KURUMSAL
Formal Alüminyum
Şirket Profili

 Formal Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulunun 45 yıllık tecrübesiyle 2003 yılında Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde alüminyum profil üretim faaliyetlerine başladı. Faaliyetlerine başladığı günden itibaren sektörünü geliştirmeyi ve yenilikçi çözümler üreterek paydaşlarına değer katmayı vizyon edinmiştir. Formal Alüminyum bu vizyonla çıktığı yolda, 2021 yılında Türkiye’nin ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi listelerinde yerini aldı.


Formal Alüminyum, artan müşteri taleplerine kaliteli ve hızlı çözümler sunabilmek için yatırımlarına sürekli yenilerini ekleyerek Kayseri Organize Sanayi Bölgesi ve Kayseri Serbest Bölge kampüsleri olmak üzere toplam 3 ayrı kampüste 52.000 m² si kapalı olmak üzere toplam 105.000 m² alanda faaliyetlerine hız kesmeden devam etmektedir.  


Yıllık 28.800 ton alüminyum profil üretim hacmine sahip olan Formal Alüminyum, müşteri talep ve ihtiyaçları doğrultusunda, deneyimli teknik kadrosuyla, tasarım ve ürün geliştirme çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Ayrıca özel alaşımlı ürünlerde, sektör lideri olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.


Müşteri memnuniyetini kendisine ilke edinmiş Formal Alüminyum, müşterilerine standart ebatlarda profiller sunmanın yanı sıra, müşterilerinin talep ve istekleri doğrultusunda gelişmiş mekanik işleme tesisi ile ürün şekillendirme proseslerini gerçekleştirerek mamül ve yarı mamül ürünler de sunmaktadır.


Kampüslerinde yer alan yıllık 3.350.000 m² kapasiteli eloksal tesisi ve yıllık 2.000.000 m² kapasiteli elektrostatik toz boya tesislerinde yüzey çözümleri üreten Formal Alüminyum, boy ve parça eloksal, polisaj ve satinaj tesisleri ile müşterilerine yüzey çeşitliliği de sunmaktadır.


Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve her geçen gün teknolojisini yenileyen Formal Alüminyum, gelişmiş laboratuvarında uzman kadrosu ile kimyasal, mekanik ve metalografik testler gerçekleştirerek ürün kalitesinde Dünya standartlarını yakalamıştır.


20 yılı aşkın bu serüvende, kendini yenileyerek devam eden ve başta savunma sanayi, otomotiv yan sanayi, havacılık ve uzay sanayi, beyaz eşya, makine imalat ve enerji sektörü olmak üzere birçok sektöre hizmet veren Formal Alüminyum, bugün 5 kıtada 38 ülkeye ihracat yaparak Dünya çapında sektör liderlerinin tedarikçisi olmayı başarıyla devam ettirmektedir.


Tüm bu özellikleri ile FORMAL ALÜMİNYUM çözüm ortağınız olmaya hazır.
HABERLER
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
  Bülten ve diğer iletişimleri almayı kabul ediyorum.
Sosyal Medyada bizi takip edin...
Web Tasarım_Medyatör
1999 - 2024 © Copyright FORMAL ALÜMİNYUM