SOLAREX MAGAZINE DE FORMAL ALÜMİNYUM YÖNETİM KURULU ÜYESİ AHMET EZİNÇ
Formal Alüminyum

Formal Alüminyum, konstrüksiyon sistemlerini tanıttı

 

Formal Alüminyum Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ezinç sorularımızı yanıtladı.

Formal Alüminyum, müşteri ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda sunduğu standart ürünlerin yanı sıra, özellikle sanayici müşterilerine, ürün şekillendirme proseslerini gerçekleştirerek endüstriyel profiller, CNC ortamında işlenmiş mamül ve yarı mamül ürünler sunuyor.

 

Firmanızı ve sizi tanıyabilir miyiz?

Formal Alüminyum 2003 yılında kuruldu. Kuruluş yılından beri ağırlıklı olarak endüstriyel profillerde ve mekanik işlemi yapılmış, delinmiş kertilmiş vs. ürünler hazırlayan bir firmayız. Bu özellik bizi piyasada vazgeçilmez hale getirdi diyebilirim. Solar sektöründe bir seneyi aşkın süredir varız. Güneş enerjisiyle ilgili çalışmalarımız şuan hızla devam ediyor, yeni açılımlarımız ve projelerimiz var. Solar sektörüne girdiğimiz süreçte 60 MW’a yakın konstrüksiyon teslim ettik.

Şunu da belirtmeliyim ki Formal Alüminyum bir EPC firması değildir, biz yalnızca konstrüksiyon üretiyoruz. Temelde alt bacaklar “konstrüksiyon” dediğimiz ürünleri üretiyoruz ve müşterilerimizin projelerine teklifler sunuyoruz.

 

Fuarda sergilediğiniz üründen bahseder misiniz?

Bu fuarda yeni sergilediğimiz ürün olarak çatı sistemlerimiz var. Trapez çatı ve sandviç panel çatılarına uygun yeni ürünler tasarladık. Bununla alakalı şimdiye kadar 4 MW’a yakın iş yaptık ve sunduğumuz ürünler fuarda yoğun talep gördü.

 

Solarex İstanbul 2016 fuarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Beklentilerinizi karşıladı mı?

Birinci günü daha iyiydi çok bilgili ziyaretçiler geldi açıkçası. Katılımcılar açısından gerçekten çok iyi firmalar iştirak ediyor, büyük projeler geliyor ve büyük görüşmelerle neticelendiriliyor. Biz süreçten memnunuz ve gelecek yıllarda da Solarex İstanbul fuarına katılmayı düşünüyoruz.

 

Şu ana kadar temas kurduğunuz ülke pazarları neredendi? En çok hangi ülkeden ziyaretçi aldınız?

Avrupa bölgesinden çok fazla ziyaretçi vardı. Mısır, Lübnan tarzı Arap ülkelerinden de çok fazla ziyaretçi firma oldu.

Biz Formal Alüminyum olarak yaklaşık 20 ülkeye ihracat yapıyoruz ve oralardaki pazarlarda solar anlamında gerçek bir hedef pazar olabileceğini düşünüyoruz. Fuara katılan firmaların kartvizitlerine baktığımız zaman gerçekten büyük firma ve yatırımcılar şuan fuarı ziyaret ediyorlar.

 

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Solarex İstanbul fuarının organizasyon ekibine teşekkür ederiz, gerçekten güzel bir fuardı.

HABERLER
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
  Bülten ve diğer iletişimleri almayı kabul ediyorum.
Sosyal Medyada bizi takip edin...
Web Tasarım_Medyatör
1999 - 2024 © Copyright FORMAL ALÜMİNYUM